ТОВ «Стіл Ворк»
we are experts in welding
Колективний член Академії гірничих наук України
Головна » Біметал

Біметал

Біметалеві листи SWIP представляють собою двошаровий металевий матеріал, що складається з двох різних металів, сталей або сплавів, міцно з'єднаних між собою по всій площині дотику, що представляє собою єдине ціле.

 У двошаровому металевому матеріалі, шари мають різні функції і називаються - основний і наплавлений шар. Основний шар приймає на себе механічні навантаження, наплавлений шар має високу зносостійкість і виконує захисну функцію.

Біметалеві листи SWIP представляют собою листи, основою яких може бути як звичайна низьковуглецева сталь, так і жароміцні сталі. На основу роботизованим порошковим наплавленням наноситься спеціальне зносостійке покриття.

Наплавлений шар біметалевих листів SWIP може містити карбіди: Fе3С; Мn3С; Сr7С3; W2С; Wс; VС; ТiС; В4С, Мо2С, та ін, а також карбоборіди, нітриди заліза і легуючих елементів. У процесі наплавлення використовуються матеріали як вітчизняних, так і зарубіжних виробників. Це дозволяє вибрати необхідний склад металу, що наплавляється, виходячи з умов роботи виробу, характеру і інтенсивності зношування, а також окремих побажань Замовника.

Твердість наплавленого шару біметалу за Роквеллом становить 58 - 62 HRC, твердість карбідів - до 1400 HRV. Характеристики шару можуть мати інші параметри твердості і зносостійкості, в залежності від поставленого Замовником технічного завдання.

Максимальна температура при якій можливе використання біметалічної футеровки становить до 600 градусів С. У разі необхідності, технічні фахівці ТОВ "Стіл Ворк" готові розробити технологію для захисту обладнання, що працює в умовах більш високих температурних режимів.

Характерною особливістю виробів з біметалу є їх висока міцність. ТОВ "Стіл Ворк" використовує ексклюзивну запатентовану технологію виготовлення біметалевих зносостійких листів SWIP, яка дозволяє досягти високої твердості матеріалу. Біметалевий лист є ідеальним матеріалом для виготовлення й ремонту робочих вузлів і деталей, схильних до інтенсивного зносу.

Незаперечною перевагою біметалу є можливість виготовлення з нього готових виробів практично будь-якої форми за кресленнями Замовника, з урахуванням вальцювання та гнуття. Зносостійкі листи SWIP можуть використовуватися в самих різних вузлах промислового устаткування. Збірка, з'єднання і закріплення біметалевих виробів на поверхні, що захищається, проводиться або за допомогою зварювання, або за допомогою болтових з'єднань, шпильок та ін.

Застосування зносостійких листів SWIP визначається цілою низкою переваг, порівняно з однорідними металевими матеріалами, що дозволяє створити комплекс експлуатаційних властивостей, недосяжних в сталях або сплавах.

Застосування біметалевих листів SWIP доцільно з наступних причин:

 • можливість захисту обладнання від будь-якого виду зносу;
 • значне збільшення терміну служби устаткування за рахунок підвищення зносостійкості поверхні, що захищається;
 •  зменшення ваги футеровки до 50% і, як наслідок, збільшення продуктивності обладнання;
 • скорочення витрат на спеціальні ремонтні бригади;
 • відсутність тривалих простоїв виробництва;
 • відсутність необхідності в придбанні нового дорогого обладнання;
 • скорочення витрат на спеціальні ремонтні бригади;
 • скорочення витрат на обслуговування і ремонти;
 • зменшення операційних витрат на утримання обладнання і, як наслідок, зниження собівартості продукції;
 • простота процесу монтажу біметалевих листів.

Однією з головних причин підвищеної зносостійкості біметалевих листів SWIP виробництва ТОВ "Стіл Ворк" є повна автоматизація процесу наплавлення, що дозволяє контролювати всі його параметри: величину зварювального струму, напругу на дузі, виліт електрода, стабільність швидкості наплавлення, температурний режим шару, що наплавляється, швидкість поперечного переміщення електродів.

ТОВ "Стіл Ворк" бере на себе відповідальність за безаварійну роботу відремонтованого і відновленого устаткування протягом гарантійного терміну.

Біметал, одержуваний імпульсним методом

Компанією «Стіл Ворк» спільно з Інститутом електрозварювання ім. Є.О. Патона розроблений і реалізований спільний проект з виробництва біметалу, одержуваного імпульсним методом або зварюванням вибухом.

Біметал, отриманий імпульсним методом, активно використовується при виготовленні реакторів, колон, теплообмінного устаткування, різних ємностей, для підприємств хімічної, харчової та нафтохімічної галузей, а також в електрообладнанні і суднобудуванні.

Біметалічний лист, отриманий імпульсним методом - це лист металу, в якому міцнісне та механічне навантаження несе основний шар з недорогих сталей і сплавів , а плакуючий шар з нержавіючих сталей, титану, латуні, цирконію та інших сплавів виконує функцію захисту від впливу агресивних середовищ.

Таким методом можливе виготовлення заготовок з 3-х і більше різних металів або сплавів в залежності від поставленої Замовником задачі.

Переваги виробництва біметалів, вироблених за технологією зварювання вибухом:

 • виготовлення заготовок і обладнання, які неможливо виробляти традиційними методами;
 • збереження після зварювання фізико-механічних властивостей зварених металів або сплавів;
 • досягнення найбільшої міцності з'єднання між матеріалами (міцність з'єднання завжди вище міцності найменш міцного матеріалу);
 • короткий термін виготовлення та оперативність виконання замовлень;
 • менша вартість у порівнянні з наплавленням ;
 • виготовлення будь-якої партії від однієї штуки до сотень тонн на місяць.

Імпульсний метод отримання багатошарових металів є перспективним технологічним процесом, що дозволяє отримувати біметалеві заготівлі та вироби різних розмірів і різноманітних композицій металів і сплавів.